تبلیغات
مین و شهادت - تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ملی
 
درباره وبلاگ


سلحشوران و دلاوران مردان عرصه های نبرد حق علیه باطل پس از پایان جنگ نیز ، در میادین مین و گلوله های عمل نكرده با پیروی از سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبد... الحسین (ع) جهاد در راه آزادگی را برگزیده و با نثار خون خود ریشه های توسعه و آبادانی كشور را آبیاری می نمایند.


مدیر وبلاگ : سروش نوری
نویسندگان
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سایت شهید حاج احمد کاظمی
رتبه 4 در گوگل
* *
مین و شهادت
شهدا و جانبازان پاكسازی میادین مین به رشادت و ایثار معنا بخشیدند
 

رهبر معظم انقلاب: امسال، سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ملی» است

رهبری - مقام معظم رهبری با بیان اینکه جهاد اقتصادی در یک سال به پایان نمی​رسد، فرمودند: امسال نیز مهمترین مساله «اقتصاد» است و امسال را سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ملی» می​نامم.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در در پیام به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی را یک ضرورت دانستند و خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ ى تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند شکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد.
ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری متن پیام به شرح زیر است:
بسم ‏اللَّه ‏الرّحمن ‏الرّحیم‏
یا مقلّب القلوب و الأبصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الى احسن الحال.
اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و على ءابائه فى هذه السّاعة و فى کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّى تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا.
اللّهمّ اعطه فى نفسه و ذریّته و شیعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جمیع اهل الدّنیا ما تقرّ به عینه و تسرّ به نفسه.
 تبریک عرض میکنم عید نوروز و فرا رسیدن سال نو را به همه‏ ى هم ‏میهنان عزیز در سراسر کشور، و به همه ‏ى ایرانیانى که در هر نقطه‏اى از دنیا سکونت دارند، و به همه ‏ى ملتهائى که عید نوروز را گرامى میدارند؛ بالخصوص تبریک عرض میکنم به خانواده‏ هاى عزیز شهیدان، به جانبازان، به خانواده‏ هاشان، به همه ‏ى ایثارگران، به همه‏ ى فعالان عرصه‏ هاى مختلف. آرزو میکنم و دعا میکنم که خداوند متعال براى ملت ایران بهروزى، شادى، نشاط و دلِ خوش در این سال جدید مقدر بفرماید و بدخواهان این ملت را در اهدافشان، در تلاشهاشان ان‏شاءاللَّه ناکام کند.
 سالى که گذشت - سال 90 - یکى از سالهاى پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در کشور ما بود. آنچه که در مجموع انسان مشاهده میکند، این است که این حوادث بر روى هم به سود ملت ایران و در راه کمک به هدفهاى آن، تمام شده است. آن کسانى که اهداف بدخواهانه‏اى درباره ‏ى ملت ایران و ایران و ایرانى در سر می پرورانند، در کشورهاى غربى دچار مشکلات گوناگون هستند. در سطح منطقه، ملتهائى که جمهورى اسلامى از آنها همواره حمایت کرده است، به هدفهاى بزرگى دست پیدا کرده‏اند؛ دیکتاتورهائى به زیر کشیده شدند؛ قانونهاى اساسىِ مبتنى بر اسلام در کشورهائى تصویب شد؛ دشمن درجه‏ى یک امت اسلامى و ملت ایران - یعنى رژیم صهیونیستى - در محاصره قرار گرفت. در داخل کشور، به معناى حقیقى کلمه، سال 90، سال بروز اقتدار ملت ایران بود. در جنبه ‏ى سیاسى، ملت ایران در این سال، چه در راهپیمائى بیست و دوى بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضورى از خود نشان داد و آنچنان شاخصى را براى اقتدار ملى در تاریخ منطقه ثبت کرد که نظیر آن را در گذشته کمتر داشتیم.
 با وجود این ‏همه دشمنى، این‏همه تبلیغات، این‏ همه تهاجمهاى خصمانه و بدخواهانه، ملت ایران در طول این سال، با همه ‏ى وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگى خود را در عرصه ‏هاى گوناگون علمى و اجتماعى و سیاسى و اقتصادى نشان بدهد و اثبات کند. بحمداللَّه سالى بود که با همه ‏ى سختى ‏ها، داراى دستاوردهاى بزرگى بود. همچنان که قبلاً عرض شده است، شرائط، شرائط بدر و خیبر بود؛ یعنى شرائط قبول چالشها و دشوارى‏ها و غلبه‏ ى بر آنها.
 همان طورى که اولِ سال گذشته اعلام شد، سال 90، سال جهاد اقتصادى بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان میدانستند که این نام و این جهتگیرى و شعار براى سال 90 یک امر لازم است، اما بعد تلاشهاى دشمنان در این سال هم همین را اثبات کرد و نشان داد. دشمنان ما از اوائل سال، حرکت خصمانه‏ ى خودشان را در عرصه ‏ى اقتصادى نسبت به ملت ایران آغاز کردند؛ اما ملت ایران، مسئولین، آحاد مردم، دستگاه‏هاى مختلف، با تدبیرهاى هوشمندانه ‏اى توانستند با این تحریمها مقابله کنند و مواجهه‏ ى آنها تا حدود زیادى توانست اثر این تحریمها را خنثى کند و حربه‏ ى دشمن را کُند کند. سال 90، سال فعالیتهاى بزرگ علمى بود؛ که من ان‏شاءاللَّه در فرصت سخنرانى، برخى از پیشرفتهاى علمى و اقتصادى و تلاشهاى گوناگون را براى ملت عزیزمان شرح خواهم داد. سال 90 سالى بود پر چالش، و سالى بود پر نشاط، و سالى بود که ملت ایران به فضل الهى توانست بر چالشهاى موجود غلبه کند.
 ما امسال سال دیگرى را در پیش داریم که به امید خدا و با توکل بر پروردگار، باز ملت ایران با فعالیت خود، با تلاش خود، با هوشمندى خود در این سال خواهد توانست پیشرفتهاى زیادى را براى خود به ارمغان بیاورد. به تشخیص من، بر طبق گزارشها و مشاوره ‏ى با افراد مطلع و آگاه، به این نتیجه میرسیم که عرصه‏ ى چالش مهم در همین سال جارى - که این سال، امروز و از این ساعت شروع میشود - عرصه ‏ى اقتصادى است. جهاد اقتصادى چیزى نیست که تمام‏ شدنى باشد. مجاهدت اقتصادى، حضور جهادگونه در عرصه‏هاى اقتصادى، براى ملت ایران یک ضرورت است.
 من امسال تقسیم میکنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادى را. یک بخش مهم از مسائل اقتصادى برمیگردد به مسئله‏ ى تولید داخلى. اگر به توفیق الهى و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانیم مسئله ‏ى تولید داخلى را، آنچنان که شایسته‏ ى آن است، رونق ببخشیم و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‏اى از تلاشهاى دشمن ناکام خواهد ماند. پس بخش مهمى از جهاد اقتصادى، مسئله ‏ى تولید ملى است. اگر ملت ایران با همت خود، با عزم خود، با آگاهى و هوشمندى خود، با همراهى و کمک مسئولان، با برنامه‏ریزىِ درست بتواند مشکل تولید داخلى را حل کند و در این میدان پیش برود، بدون تردید بر چالشهائى که دشمن آن را فراهم کرده است، غلبه‏ ى کامل و جدى پیدا خواهد کرد. بنابراین مسئله ‏ى تولید ملى، مسئله‏ ى مهمى است.
 اگر ما توانستیم تولید داخلى را رونق ببخشیم، مسئله ‏ى تورم حل خواهد شد؛ مسئله‏ ى اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلى به معناى حقیقى کلمه استحکام پیدا خواهد کرد. اینجاست که دشمن با مشاهده ‏ى این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتى دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه ‏ى دشمن، کید دشمن هم تمام خواهد شد.
 بنابراین همه‏ ى مسئولین کشور، همه ‏ى دست‏اندرکاران عرصه‏ ى اقتصادى و همه‏ ى مردم عزیزمان را دعوت میکنم به این که امسال را سال رونق تولید داخلى قرار بدهند. بنابراین شعار امسال، «تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‏ ى ایرانى» است. ما باید بتوانیم از کارِ کارگر ایرانى حمایت کنیم؛ از سرمایه‏ ى سرمایه ‏دار ایرانى حمایت کنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملى امکان‏ پذیر خواهد شد. سهم دولت در این کار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و کشاورزى است. سهم سرمایه ‏داران و کارگران، تقویت چرخه‏ ى تولید و اتقان در کار تولید است. و سهم مردم - که به نظر من از همه ‏ى اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلى است. ما باید عادت کنیم، براى خودمان فرهنگ کنیم، براى خودمان یک فریضه بدانیم که هر کالائى که مشابه داخلى آن وجود دارد و تولید داخلى متوجه به آن است، آن کالا را از تولید داخلى مصرف کنیم و از مصرف تولیدات خارجى بجد پرهیز کنیم؛ در همه ‏ى زمینه ‏ها: زمینه ‏هاى مصارف روزمرّه و زمینه ‏هاى عمده ‏تر و مهمتر. بنابراین ما امیدوار هستیم که با این گرایش، با این جهتگیرى و رویکرد، ملت ایران در سال 91 هم بتواند بر توطئه‏ ى دشمنان، بر کید و مکر بدخواهان در زمینه ‏ى اقتصادى فائق بیاید.
 از خداوند متعال درخواست میکنیم که ملت ایران را در این صحنه و در همه‏ى صحنه‏ها موفق و مؤید بدارد. روح امام بزرگوار را شاد و از ما راضى کند. ارواح طیبه‏ى شهیدان عزیز ما را با اولیائشان محشور فرماید.
 والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته‏

 به زبان انگلیس را در ادامه مطلب ببینید
Read more to see in English

 Leader: This year, the "national production, protection of national labor and capital" is
Leadership - Leader stating that economic jihad does not end in a year, said this year the issue of "economy" and this year is the year "national manufacturing, labor and capital to support the national" call.

He invited all stakeholders and citizens to move toward economic prosperity in the new year Tvlydmly domestic production, labor and capital in support of Iran as the slogan was introduced 91 years.
The Information Office of the Leader's message is as follows:
God
Or converting or resourceful Alabsar Alqlvb and Allyl and hour or delegated Alahval Alhvl and efficiently between around Halna already.
And Ali ibn al-Hasan Slvatk against Abayh Allhm now Lvlyk Alhjh Hzh Alsah mischief and mischief and Hafza Vlya hours and Qayda and Nasra and Dlyla and identically even Tsknh Arzk Tva and Tmth Tvyla Fyha.
Ath Allhm itself and Zryth and Shyth and Ryth and Khasth and Amth and Dvh and almost all our people to Ynh Aldnya and Tsr to itself.
 
I congratulate him Nowruz and New Year to all my compatriots across the country, and to all Iranians who reside anywhere in the world, and to all nations that the Nowruz Dear ends, particularly to congratulate my dear families of martyrs, to veterans, their families, to all veterans, all activists in different fields. I wish and pray that Almighty God for the people of Iran Behrouz, joy, joyful and happy new year destined Bfrmayd and rancor in the nation in goals, in Tlashhashan Allah will fail.
 
Past year - 90 years - one of the eventful years in the world and in our country was in the area. What is observed in humans, these events are on the way to help benefit the Iranian nation and its purposes, is all. It targets those who malign them about the Iranian people and Iran, and Iran are in bloom, in Western countries are suffering from various problems. At the regional level, the nations of the Islamic Republic has always supported them, to acquire large targets have been pulled down dictators, countries adopted constitutions based on Islam, the enemy of the Islamic Ummah and the Iranian nation a degree of - the Zionist regime - was under siege. Domestically, the true meaning of the word, 90 years, the incidence was the authority of the Iranian nation. In the political aspect, the Iranian nation in this year's march, and both in February, the twelfth in March, showed the presence of so and so the index for the national authority on the region as it is recorded that in the past had less.
 
Despite all this hatred, this is all propaganda, all Thajmhay hostile and malicious, the Iranian nation during these years, there could have all your presence at the scene, his vitality, his readiness in the areas various scientific and economic, social and political show and prove. Bhmdallh year with all the hardships, have had great achievements. Which is still within the terms, conditions and Khyber Badr was the challenge and accept the conditions of their conquest.
 
As was announced last year, 90 years, since the economic jihad.Early years of our enemies, the hostile move themselves towards the Iranian nation began in the economic arena, but the Iranian nation, officials, individual people, different devices, with a clever Tdbyrhay able to deal with the sanctions and their exposure to a large extent was able to neutralize the effects of sanctions and the weapon that the enemy does. 90 years, the major scientific activities had the opportunity to Allah that I am lecturing, some scientific and economic developments and the various efforts for our beloved nation, I will describe. 90 years was a challenging year, and a year filled with joy, and the years that the Iranian nation to the divine grace was able to overcome the challenges.
 
This year we're in for another year to hope in God and trust in the Lord, the Iranian nation with its own efforts, with its smart for this year will be able to bring improvements. I recognize, according to reports and consulting with the people informed, to reach the conclusion that the major challenge in the arena this year - which this year begins today and this time - is the economic arena. Economic jihad is not something that is feasible. Economic endeavor, Jhadgvnh presence in the field of economic, for the Iranian nation is a necessity.
 
This year I'll divide the issues of economic jihad. An important part of the economic issues back to the issue of domestic production.remain. So an important part of economic jihad, is a question of national production. If the Iranians with their efforts, with their determination, with his knowledge and intelligence, officials with the phones and help with planning to solve the problem of domestic production and go in this field, without a doubt the enemy on the challenges it has provided a full and serious will prevail. So the issue of national production, is an issue.
 
If we forgive the boom in domestic production, the inflation issue will be resolved, the issue of employment will be resolved; domestic economic strength will find the true meaning of the word. Here we see the enemy with this situation, will be disappointed and frustrated. Was disappointed when the enemy, the enemy's attempt, conspiracy of the enemy, the enemy will be Kidd.
 
So all the authorities of the country, all those involved in the economic arena, and all the dear people I invite to this year being the year to boost domestic production. So this year's slogan, "the national production, labor and capital in support of Iran" is. We should be able to support the work of the Iranian workers; of capitalist investment to support Iran and it will be possible only with the strengthening of national production. Government's share in this work, support of domestic industry and agriculture products. Share of capitalists and workers, strengthen the production and manufacturing work is Atqan. And the people - which I think is most important of all - the consumption of domestic production.All the fields: fields and fields of applications, everyday more and more important. So we hope that with this orientation, the orientation and approach, the Iranian nation 91 years on the conspiracy of the enemies together, the Kidd and guile will overcome rancor in the economic field.
 
God, we ask that the Iranian nation in this scene and confirms all successful and love scenes. Imam noble spirit of our happy and satisfied. Taiba The spirits of our dear martyrs gathered with Avlyayshan stated.
 
Valslam Lykm and Rahmatollah and Brkath
نوع مطلب :
برچسب ها : تولید ملی، حمایت، کار، سرمایه ملی، رهبر معظم انقلاب، Leader، National Capital، Work، Protection، National production،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 1 فروردین 1391 :: نویسنده : سروش نوری
نظرات ()
جمعه 17 خرداد 1398 11:11 ب.ظ

Howdy I am so grateful I found your blog page, I really found you by error, while I was looking on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to say cheers for a tremendous post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great b.
دوشنبه 6 آذر 1396 05:41 ب.ظ
هیا بزرگ وب سایت! آیا یک وبلاگ مانند این کار زیادی را انجام می دهد؟

من درک بسیار کمی از برنامه نویسی دارم اما امیدوار بودم شروع کنم
وبلاگ من به زودی. به هر حال، اگر شما هر گونه پیشنهاد یا تکنیک برای جدید
صاحبان وبلاگ لطفا به اشتراک بگذارید. من می دانم این موضوع خاموش است
اما من فقط می خواستم بپرسم متشکرم!
جمعه 24 شهریور 1396 08:24 ق.ظ
I'm not sure where you're getting your information,
but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.

Thanks for wonderful information I was looking for this information for my
mission.
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:49 ب.ظ
I am actually grateful to the owner of this web page who has shared
this fantastic post at at this place.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:38 ق.ظ
It's actually a great and helpful piece of info.
I am glad that you just shared this useful info with us.

Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.
دوشنبه 14 فروردین 1391 10:46 ق.ظ
سال تولید ملی مبارك
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر